Informační portál o úvěrech, půjčkách a oddlužení

půjčka tvVzhledem k současnému ekonomickému a finančnímu vývoji, je pro „obyčejného“ člověka stále těžší, získat půjčku od některé z bankovních institucí. Banky mají stále vyšší požadavky a ne každý žadatel projde jejich sítem kritérií. Přitom mnohdy se nejedná o potencionálního dlužníka, ale o skutečného klienta, který by půjčku řádně splácel.

Žadatel o půjčku se pak obrací na některé nebankovní instituce, které jsou v tomto ohledu oproti bankám benevolentnější. Nabídka trhu je přitom skutečně široká. Jak se tedy zorientovat?

Pojďme si představit některé z nabízených půjček, s nimiž se můžete na trhu setkat.

SMS půjčky

SMS půjčky, jak už název napovídá, se vyřizují prostřednictvím mobilního telefonu. Většina poskytovatelů však předem vyžaduje registraci na jejich internetových stránkách. Hlavní výhodou této půjčky je to, že je možné ji prakticky vyřídit odkudkoliv. SMS půjčku, pokud vám ji schválí, získáváte prakticky okamžitě a to buď převodem na váš účet či výplatou v hotovosti. Tato půjčka je vhodná pro překlenutí krátké finanční krize, neboť poskytnutá výše se pohybuje řádově ve stokorunách až tisícikorunách. Splatnost půjčky je zpravidla do 31 dnů.

Půjčky ihned

Půjčky ihned představují další formu nebankovní půjčky, často se při nich nenahlíží do registrů dlužníků. Jejich další předností je rychlost vyřízení (schválení půjčky je pak nejčastěji do 1 hodiny), což oceníte zejména v případě nečekaných výdajů. Stejně tak, jako v případě SMS půjčky, jsou pak vhodné zejména pro překlenutí nečekané finanční události a poskytují se v řádově stokorun až tisícikorun.

Půjčky online

Půjčky online jsou žadatelem zajišťovány prostřednictvím internetu. Tyto půjčky mohou být poskytnuty již ve vyšších částkách, nejčastěji od 10.000 – 150.000 Kč. Mohou tedy posloužit jak ke krytí nejen nečekaných výdajů, tak i na pořízení potřebných věcí.

Předtím, než se tedy pustíte do výběru vhodné půjčky, ujistěte se, k čemu hotovost potřebujete. Zdali se jedná o nečekaný menší výdaj anebo bude zapotřebí vyšší investice. Porovnejte také konkurenční nabídky, abyste zjistili, která je pro vás nejvýhodnější. Nezapomínejte samozřejmě také na RPSN.

Linka pomoci

Poradenské centrum pro dlužníky – linka pro pomoc dlužníkům:

840 111 339

Ke stažení