Informační portál o úvěrech, půjčkách a oddlužení

Co znamená „půjčka před výplatou“

V současné době jste se v souvislosti s půjčkami a úvěry mohli setkat také s termínem „půjčka před výplatou„. Co však přesně tento typ úvěru znamená? Na co vše je možné si tímto způsobem půjčit? To si vysvětlíme v následujícím článku.

Jaké jsou hlavní parametry půjčky před výplatou

Půjčka před výplatou je často nazývána jako rychlá půjčka či půjčka ihned a to především z důvodu jejího rychlého vyřízení. Jedná se o úvěr sloužící pro překlenutí krátkodobé finanční neschopnosti, např. pro případ nenadálých finančních výdajů (rozbitá pračka, nutnost doplatit elektriku, plyn apod.). Poskytnutá výše půjčky je proto v řádově několika stovek, maximální hranice se pak pohybuje kolem 10.000, – Kč.

pujčkaHlavní výhody půjčky:

  • rychlost vyřízenípůjčka ihned je vyřízena z pohodlí vašeho domova během několika málo desítek minut.
  • online vyřízení – půjčku můžete vyřídit prostřednictvím online formuláře, není tedy nutné navštěvovat žádná prodejní místa či finančního poradce. Zároveň se snižují náklady na zbytečnou administrativu.
  • žádný ručitel ani zástava – pro zajištění půjčky není nutné sjednávat ručitele ani ručit nemovitostí.
  • bez poplatků – většina půjček před výplatou nepožaduje žádné další skryté poplatky

Vzhledem k tomu, že půjčka před výplatou představuje krátkodobý finanční produkt, jenž má sloužit pouze pro pokrytí nečekaných finančních výdajů, jeho doba splatnosti je většinou maximálně 30 dní. Váš závazek tak můžete mít velice rychle splacení, je však nutné si samozřejmě uvědomit, zda-li jste schopni jej skutečně v této době uhradit.

Jaké jsou nejčastější podmínky pro získání půjčky před výplatou

  • Pro získání rychlé půjčky je třeba, aby žadatel byl starší 18ti let a mladší než 65 let. Zároveň se musí jednat o občana ČR, který zde má trvalé bydliště. Někteří poskytovatelé půjčky prověřují registr dlužníků, pokud je tedy proti vám vedena exekuce, pak s největší pravděpodobností půjčku nezískáte.
  • Délka splatnosti půjčky se pohybuje v rozmezí 7 – 30 dní.
  • Výše půjčky může být závislá na tom, zda-li jste v předchozím období půjčku řádně splatili. (Příklad: Při první půjčce vám např. bude poskytnuta půjčka ve výši max. 2.000 Kč, pokud ji řádně splatíte, můžete si při třetí půjčce zažádat o obnos vyšší.) Podmínky se samozřejmě mohou lišit v závislosti na samotném poskytovateli.
  • V případě, že je vám půjčka schválena, můžete mít obnos již druhý den na vašem účtu.
  • Žádost o půjčku probíhá nejčastěji prostřednictvím online formuláře, který vyplníte na internetových stránkách poskytovatele. Často také můžete využít Facebookové stránky poskytovatele či jeho zákaznický servis.
  • Většinu půjček před výplatou je možné splatit předčasně.

Nesplácet se nevyplácí

Tak, jak tomu je i u bankovních půjček, tak ani v případě nebankovních se nevyplácí půjčku nesplácet. Sankce bývají poměrně vysoké, např. 1 týden po splatnosti vás může stát navíc až 500,- Kč, 2. týdny pak až 100% jistiny půjčky. Vždy si proto dobře rozmyslete, zda-li jste schopni váš závazek vůči věřiteli včas a v plné výši uhradit.