Informační portál o úvěrech, půjčkách a oddlužení

Jak si chytře vybrat nebankovní půjčku?

Výplata se někde zasekla a vy nemáte peníze na výdaje za energii, telefon ani na potraviny. Nabízí se snadná pomoc v podobě nebankovní půjčky, která byla právě pro účely rychlého řešení náhlé finanční tísně stvořena. Jenže „půjčit si“ může také znamenat, dostat se do problémů. Aby se tak nestalo, musíte jednat chytře. Jak přesně?

Nedůvěřuj, prověřuj!

Protože byl zákon dost benevolentní, mohl se poskytovatelem nebankovní půjčky stát kdokoliv, kdo měl živnostenský list. Trh byl zahlcen, nebankovní půjčky nabízely tisíce společností. Mnoho z nich bylo podvodných, takže se lidé dostali do problémů. Situace byla dost vyhrocená, proto zasáhla vláda a vytvořila novelu zákona o spotřebitelském úvěru, která platí v ČR od prosince 2016. Jejím cílem je eliminovat počet poskytovatelů tak, aby na trhu zůstaly jen seriózní firmy. Nově například musí každý poskytovatel prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč a mít potvrzení od ČNB. Více se o zákoně dozvíte zde. Kvůli změnám již většina podvodníků skončila, ovšem nesmíte na to spoléhat. Vždy se podívejte na historii společnosti a udělejte si průzkum referencí na internetu. Pomůže vám to odhalit, zda máte tu čest s dobrou firmou nebo podvodníkem.

Férová nabídka je zdarma

Nebankovní půjčka do výplaty se od klasické v bance liší hlavně krátkou dobou splatnosti. Myslete na to. Chytře si půjčíte jedině tak, když budete mít jistotu, že peníze stihnete včas vrátit. Nejdříve tedy počítejte, poté jednejte. Je výhodou, když společnost nabízí půjčku bez poplatků. Zajímavou nabídku má aktuálně Via SMS s.r.o. Společnost stála u zrodu Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů a jako jedna z prvních získala potvrzení od ČNB. Všem nabízí půjčku do 8000 Kč na 30 dní bez poplatku. Žádost o úvěr se vyřizuje online, zabere to jen několik málo minut. Díky této nabídce si můžete snadno vyzkoušet systém nebankovního půjčování a nebude vás to stát ani korunu navíc. Pozn. Tento článek je komerční.