Informační portál o úvěrech, půjčkách a oddlužení

Půjčky

Pokud toužíte po něčem novém a nemáte dostatek finančních prostředků či bohatého strýčka, který by vás tzv. “založil”, pak asi sáhnete po nejčastějším způsobu financování, kterým je půjčka, popř. úvěr.

Než si však půjdete půjčit, je důležité si zodpovědně odpovědět na několik základních otázek:

  1. Je můj příjem dostačující? Budu (budeme) schopen půjčku splácet?
  2. Mám všechny pohledávky včas zaplacené, abych se nedostal do registru dlužníků?
  3. Na co konkrétně potřebuji půjčit?
  4. Jak vysokou částku potřebuji?
  5. Jak dlouhou splatnost půjčky budu požadovat?

V případě půjček se většinou předpokládá, že se jedná o menší, spíše tisícové či desetitisícové částky s kratší dobou splatnosti. To činí půjčku odlišnou od úvěru, které primárně slouží především pro financování větších výdajů.

Jak vybrat správnou půjčku

Pokud jste si tedy zodpovědně odpověděli na výše uvedené otázky, pak můžete přistoupit k samotné volbě půjček. Náš trh jich poskytuje hned několik:

  • Bankovní půjčka – půjčka od banky patří k nejjistějším a také nejčastějším formám půjček.
  • Nebankovní půjčka – nebankovní půjčka představuje určité řešení, jak získat finanční prostředky v případě, že vám banka odmítne půjčit, např. z důvodu nízkého daňového přiznání. K jeho nevýhodám patří především výše úrokové sazby a někdy možné riziko spojené s podvody. Pokud nebankovní půjčku chcete získat, pak se spojte s firmou, která má dobré jméno a tuto službu nabízí.
  • Půjčka bez registru půjčka bez registru patří k volbám pro všechny, kteří se z jakéhokoliv důvodu dostali do bankovních i nebankovních registrů neplatičů (BRKI, SOLUS a jiné). Tyto půjčky jsou však velice rizikové, mnohdy spojené s řadou vysokých poplatků za služby, které nikdy nebudou provedeny. Je to doslova živná půda pro různé podvodníky, proto byste při této volbě měli být velice obezřetní.