Informační portál o úvěrech, půjčkách a oddlužení

Trápí vás exekuce nemovitosti? Řešení existuje!

Exekuce nemovitosti patří k zásadnímu problému současné doby, který trápí stále více lidí. Přestože se zpočátku může zdát, že situace nemá žádné východisko, opak může být pravdou.

I při exekuci nemovitosti – řešení existuje

V okamžiku usnesení soudu a vydání exekučního titulu nemůžete sice s vaší nemovitostí volně disponovat, nemůžete ji prodat ani převádět majetková práva, přesto je důležité jednat rychle a začít situaci řešit.

V prvé řadě je třeba se obrátit na profesionální a specializované firmy, které se zabývají vyplácením dluhů, exekucí a dražeb a jejichž předmětem podnikání je také výkup nemovitostí zabavených v exekuci. Ty posoudí vaši situaci a doporučí optimální řešení.

Pokud to situace dovoluje, doporučujeme získat nabídky od několika firem a nekývnout hned na tu první. Hlavním kritériem pro nabídnutou cenu je totiž stanovení tržního odhadu předmětné nemovitosti. Z této částky pak firmy stanoví procenta, za které vaši nemovitost odkoupí.

Firmy specializující se na odkup nemovitostí nabízejí  65 – 75% z tržní ceny nemovitosti, pokud vám tedy někdo nabízí méně, než 65%, pak se jedná o lichváře a podvodníky,  s nimiž nemá cenu dále jednat.

Zkuste služby realitního makléře

Můžete také vyzkoušet služeb realitního makléře. Může se stát, že bude mít v „záloze“ vážného zájemce, pak  je reálná šance, že vaši zadluženou nemovitost prodáte i za 80 – 90 % její reálné ceny.

Pokud ale můžete, řešte situaci rychle, aniž by k exekuci došlo. Pamatujte, že vždy je lepší nemovitost prodat před exekucí za její plnou reálnou cenu, než v exekuci za cenu zlomkovou. Prodeji se totiž s největší pravděpodobností stejně nevyhnete.